İş Güvenliği Mevzuat Rehberi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UYGULAMALI MEVZUAT REHBERİ İLE SÜREKLİ BİLGİ EDİNEBİLECEĞİNİZ BAŞLIKLARDAN BAZILARI,
4857 Sayılı İş Kanunu Bilgilendirme
6631 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme Tehlike ve Risk Analizleri
İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Yasal Yükümlülükler
İş Kazasının Tanımı Bildirilmesi Ve Soruşturması
İş Kazalarından Doğan Cezai ve Hukuki Sorumluluklar ve İdari Para Cezaları
İş Kazalarının Oluşumu, İnceleme ve Değerlendirme Prensipleri;
Firmaların kanun gereği yapması gereken rutin kontroller
Meslek Hastalıkları ve Korunma Yöntemleri
İş yerinizde hangi belgeye sahip iş güvenliği uzmanı çalıştırmakla yükümlüsünüz?
İş kazası ve meslek hastalıklarının kayıt ve bildirimi ile ilgili değişiklikler nelerdir?
Çalışanların bilgilendirilmesi, eğitimi, yükümlülükleri, görüşlerinin alınması ve katılımlarının sağlanması için iş verenin yapması gerekenler nelerdir?
İş yerinizde kaç çalışan temsilcisi görevlendirmek zorundasınız?
İlk kez 4857 sayılı İSG Kanunu’nda yer alan risklerden korunma ilkeleri nelerdir
Risk değerlendirilmesi, kontrol, ölçüm ve araştırma ile ilgili iş verene düşen görevler nelerdir?
İş verenin hazırlaması gereken acil durum planı ve yangınla mücadele ile ilk yardım esnasında gerekli ekipmanlar nelerdir?
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UYGULAMALI MEVZUAT REHBERİNE ÜYE OLMANIZIN SİZE SAĞLAYACAĞI AVANTAJLAR NELERDİR?
1. Güncel,Yorumlu ve Uygulamalı Kanun ve Mevzuatlarının Yorumları. 2. 1 yılda 6 kere güncelleme hizmeti ile yeni mevzuat ve yasalara ilişkin tüm bilgi ve uygulama örneklerine sahip olacaksınız. Bu sizin doğruluğundan emin olmadığınız binlerce bilgi peşinde koşmaktan korurken, meslek mensuplarının en büyük sıkıntısı olan zaman kavramını etkili kullanma fırsatı veriyor olacak.
3. Vaka Çalışmaları, Çözümleri ve Uygulamasıyla İlgili Uyarılar, Hatırlatmalar ve örnekler.
4. Özele İndirgenmiş Konu Başlıklarında Danışmanlık.
5. 250 TL DEĞERİNDE AYNI BAŞLIKTA ÜCRETSİZ CD; İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamalı Mevzuat Rehberine üye olmanız durumunda 850 sayfadan fazla olan basılı rehberin yanı sıra 250 TL değerinde aynı başlıkta cd formatına ücretsiz sahip olabileceksiniz. Bu size tercihinize ve çalışma ortamınıza göre kitabınızdan yada online çalışma sisteminden faydalanmanızı sağlayacak.
6. Yıllık Abonelik Sisteminde ÜCRETSİZ EDİNECEĞİNİZ YILDA 6 KERE ORTALAMA 1,800 TL DEĞERİNDEKİ DANIŞMANLIK HİZMETİ ,abone olduğunuz İSG başlığı altında istediğiniz konu hakkında danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak rehber@rentropstraton.com adresinden alabileceksiniz. Her danışmanlık hizmeti saatine vereceğiniz 200 ile 400 tl arasında ücreti düşündüğünüzde ortalama 1,800 TL danışmanlık ücretinden tasarruf edeceksiniz.
7. Doğru bilgi ve nasıl uygulanabileceğine dair net açıklamalara rahatlıkla ulaşabileceksiniz. 8. ÜCRETSİZ KARGO :Kargo masraflarının tamamı Rs Yayıncılık ve Danışmanlık Şirketi tarafından karşılanacaktır. 9. 90 GÜN İADE GARANTİSİ: Çok küçük bir ihtimalde olsa herhangi bir sebeble kaynağı beğenmemeniz durumunda hiç bir şarta maruz kalmadan iade edebilirsiniz. 10. Profesyonellerden en hızlı ve etkili uygulama yöntemlerini ögrenirken avantajlardan faydalanabilecek, cezalardan uzak durabileceksiniz..
11. Kanunların içeriğinde ki fırsatları ve ”yasal kaçma yollarını” uzmanlarımızdan öğrenebileceksiniz.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ 253.80 TL (KDV DAHİL)
GÜNCELLEME HİZMETİ (YILDA 6 KERE) 142.56 TL (KDV DAHİL)
REHBER VE GÜNCELLEME HİZMETİNİ BİRLİKTE SİPARİŞ ETMENİZ DURUMUNDA 396.56 TL (KDV DAHİL) ÜSTELİK 250 TL DEĞERİNDEKİ CD FORMATINI ÜCRETSİZ SAHİP OLACAKSINIZ!
NE YAPMANIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENİRKEN, NASIL YAPMANIZ GEREKTİĞİNİDE ÖĞRENECEKSİNİZ?
İş Sağlığı ve Güvenliği yeni bir yasa olması dolayısı ile kafaları karıştıran fakat doğru bilginin mutlak zorunlulukla edinilmesi gereken önemli yasalardan biridir. Bunun en önemli sebebi ceza ve yaptırımlarının oldukça ağır olmasıdır. Meslek mensubu üyelerin en büyük sıkıntıların doğru bilgiyi edinmek üzere harçadıkları zamandır. Üstelik bunun üzerine artan iş yoğunluğu hatalı uygulamaları ve can sıkıcı cezaları ardından getirebiliyor olmasıdır. Bu yüzden, mevzuat güncellemelerine ilişkin bilgiyi size aktarırken bunun yanı sıra hatırlatmalar, uyarılar ve uygulama modellerini içeren geniş bir yelpaze sunmayı hedefledik. Peki nasıl bir sistem üzerine tasarladık?

SUNUM MODELİ
KONU BAŞLIKLARI
En az 850 sayfa olan Vergi ve Yükümlülükleri Rehberinde,Her konu başlığının
kanun ve mevzuatları içeriyor olmasının yanı sıra, pratik olarak uygulayabileceğiniz yorum yönlendirme ile danışmanlık hizmeti içeriyor.
12 AY ÜYELİK BOYUNCA / 6 KERE GÜNCELLEME
Günümüz iş dünyasında başarılı olmak isteyen şirketlerin en önemli öncelikleri; iş hayatında karşılaşılan sorunların üstesinden gelmek, sürekli değişen mevzuata uyum sağlamak ve her alandaki yenilikleri takip etmektir. Fakat sürekli değişen mevzuatı takip etmek ve artan iş yükü karşısında finans ve muhasebe yöneticilerimiz zaman sıkıntısı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu anlamda bu rehber, binlerce bilginin arasında kaybolmadın, yenilenen mevzuatı ve uygulanmasını dikkat etmeniz gereken esas konuları her iki ayda bir masanıza taşıyor olacak.
MEVZUAT AÇIKLAMALARI VE YORUMLARI
Sadece ne yapmanızı değil, nasıl yapacağınıza rehberlik ediyor.Kanun metni içerisinde geçen kanunlara yapılan atıflar ve önemli hususlar notlar şeklinde maddelerin altına işlendi.Her maddenin sonuna kanunda yapılan değişikliğin kapsamını gösteren bir gösterge konuldu. Bu gösterge sayesinde okuyucuların, maddenin az veya çok değişikliğe uğradığını, yeni ihdas edildiğini veya aynen korunduğunu hızlı bir şekilde görmesini sağlıyor.
Alanında uzman yazarların kanun ve mevzuatlarla ilgili yorum ve açıklamaları sayesinde, yükümlülüklerinizi net olarak kavrayabilmenizi ve işinize uyarlayabilmenizi sağlayacak.
BİZİM ÖNERİLERİMİZ
Yazarlarımız kanun hakkında açıklama ve yorumlarının yanı sıra, her bölümde özel kutuların içinde yine kanuna uyumlu ve en avantajlı şekilde nasıl uygulayabileceğinizi örneklendiriyor ve açık ve kolay bir yolla sunuyor olacaklar
6 KERE ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK
Yılda 6 kere ilgilendiğiniz konu hakkında, uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.Bunun için kitap içinde yer alan formu doldurmanız ve bizimle ehber@rentropstraton.com mail adresinden paylaşmanız yeterli.Sizi konuyla ilgili danışmanımızın uzman desteğini sağlıyor olacağız.
80′DEN FAZLA FORM VE DİLEKÇE ÖRNEKLERİ
Her bölümde konuyla ilgili pratik uygulamaları örnek model ve formlarla destekleyebileceksiniz.Bu formlar kullanımınıza hazırdır.Sadece doldurmanız ve imzalamanız yeterli olcaktır.
150′DEN FAZLA ÖRNEK ÇALIŞMA TABLOLARI, VAKA ÇALIŞMALARI Bu tabloların amacı belirli bir uygulamada yer alan hükümlere dikkat çekmek ve nasıl oluşturulacağına dair örnekleme yapmaktır. Bu şekilde izlemeniz gereken yol çok açık ve net bir şekilde betimlenmiş olacaktır.
ANAHTAR KELİME KULLANIMI
Her sayfanın kenarında bulunan anahtar kelimeler, sizi ilgilendiren bölümü zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar, rehbere genel olarak göz atmak istediğinizde bile bu anahtar kelimeler sizi ilginizi çeken bölüme yönlendirecek ve istediğiniz bilgiye ulaştıracaktır.
ŞAHSİ NOTLARINIZI ALABİLMENİZ İÇİN AYRILMIŞ ÖZEL ALANLAR
Her bölümde, konuyla ilgili dikkatinizi çeken, sormak istediğiniz soru ya da kendinize hatırlatmak istediğiniz herhangi bir detayı not alabilmeniz için kullanıcıya özel not alanları tasarlanmıştır
300′DEN FAZLA HATIRLATMA İlgilendiğiniz başlıkla ilgili istisna oluşturan konularla ilgili hatırlatmalar Son ödeme tarihleri ve ceza ödememeniz için hazırlamanız ve teslim etmeniz gereken evrak listesi
REHBERDE BULUNAN GÖSTERGELER NE ANLAMA GELİR?
Konuyla ilgili bilgilere hızlı ve kolay şekilde ulaşmanıza ve gözden kaçabilecek ya da önemle dikkat etmeniz gereken konula dikkatinizi çekmek için tasarlanmıştır.

İçerikte Bulabileceğiniz Diğer Başlıklar
İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Yasal Yükümlülükler İş Kazalarından Doğan Cezai ve Hukuki Sorumluluklar İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Bilgilendirme
İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Çalışma Esasları Bilgilendirme
İş Kanununa İlişkin Sözleşmeler Ve Alt İşveren İlişkileri Acil Durumlarda Alınması Gereken Önlemler Acil Durum Tatbikatları Yangın
Kişisel Koruyucu Malzeme Seçimi ve Kullanımı
Kimyasal Maddelerle Çalışmalarda Alınması Gereken Önlemler
Fiziksel Risklere Karşı Alınması Gereken Önlemler
Biyolojik Risklere Karşı Alınması Gereken Önlemler
Elektrik İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
El Aletlerinin Kullanımında İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
Kaynak İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
Basınçlı Kaplar, Kazanlar, Kompresörler ve Tüplerde İsg Önlemleri
Makine ve Tezgâhlarla Çalışmalarda Alınması Gereken İsg Önlemleri
Atölyelerde Yapılan Çalışmalarda Alınması Gereken İsg Önlemleri
Kaldırma, Taşıma, İstifleme ve Depolamada Güvenlik Önlemleri
Güvenlik ve Sağlık İşaretleri
Ergonomi
Bakım ve Onarım İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
Patlayıcı Maddelerle Çalışmalarda Alınacak Güvenlik Tedbirleri
Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
İş Makinelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
Şantiyelerde Çevre Tertip ve Düzen
Yüksekte Çalışmalarda Alınması Gereken Önlemler Kazı ve Çukur Emniyeti · Radyasyonlu Çalışmalarda İş Sağlığı Ve Güvenliği Önlemleri Meslek Hastalıkları ve Korunma Yöntemleri Temel İlk Yardım Eğitim ve daha fazlası…

 

İş Güvenliği Mevzuat Rehberi, isg mevzuat rehberi, isg mevzuatları, isg yayınları, iş güvenliği yayıncılığı, iş güvenliği mevzuat çalışmaları, türkiye isg

İş Güvenliği Mevzuat Rehberi sitemize 29 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 161 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İlan Resim Galerisi

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.